Vítáme Vás na stránkách věnovaných v prvé řadě našim čtyřnohým přátelům.

Jsme obyčejná malá rodinka, která se věnuje především koním a všemu, co k nim patří. Naším hlavním cílem je zabezpečit svoje kamarády tak, aby se měli co nejlépe. Snažíme se vytvořit pro ně ty nejpřirozenější podmínky, což se nám poměrně daří, i když je stále co vylepšovat. Neustále budujeme a pracujeme, nejen na praktické a funkční stránce areálu, ale také na estetické. Při práci s koňmi se zaměřujeme především na budování přátelství pomocí pozitivního posilování a závodně se věnujeme vytrvalostnímu ježdění. Krom koní se věnujeme také zahradničení v permakulturním duchu a celkovému  vývoji našeho "statečku". Se třemi malými dětmi. které jsou plnohodnotnou součástí našeho života, jde všechno pomaleji a náročněji, přesto se nám každý rok podaří něco vylepšit.

Koním se věnujeme od roku 1996 (začátky v klasickém jezdeckém oddíle), prvního vlastního koně jsme si do nájemní stáje pořídili v roce 2003 (legendární Mikeš) a v roce 2008 jsme začali budovat náš současný statek.

Stránky jsou zastaralé, nemáme kapacitu na jejich údržbu...   omlouváme se za neúplnou a nepřehlednou fotogalerii (v podstatě stoleté fotky z dob, kdy jsme měli koně v nájemních stájích).... Nejaktuálnější fotky prozatím najdete vložené v aktualitách (prolistujte si i z předchozích let) a především na Facebooku.

A protože kapacita stránek je poměrně malá a současně se většina internetového dění přesouvá na sociální sítě, budeme většinu fotoalb ukládat tam. Jsou dostupné pro všechny, tedy i pro návštěvníky bez registrace. Registrovaní mají navíc jen tu výhodu, že můžou zanechat komentář :) Tedy nemusíte se bát, že byste byli o něco ochuzení.
ZDE je odkaz na naši FB stránku, na které najdete i bez přihlášení všechny příspěvky a fotografie.

COPAK MÁME NOVÉHO?

10.6.2017

Statek u Rezků

Máme volná místa na ustájení.

Kdybyste někdo chtěl nakouknout pod pokličku našeho malého rodinného statku, na Equichannelu o nás vyšel článek... tak směle do luštění písmenek a nezapomeňte si rozkliknout i přiloženou, veeelmi bohatou, fotogalerii :)

http://www.equichannel.cz/toulky-po-venkovnich-chovech-statek-u-rezku

29.5.2017

Jiskra je zpátky doma a teď to tady lítá... zatímco po dobu její nepřítomnosti byli Snake s Vinim spolu absolutně v pohodě, ve chvíli, kdy se mezi ně vrátila Jiskra, tak se Snake rozhodl, že je jen jeho a odhání soka pryč. Velmi zle a velmi natvrdo. Museli jsme je znova oddělit, protože to by nedopadlo dobře. Snad se situace brzy urovná a maličký přestane mít z velkého takovou hrůzu.

ViniVini

Jinak to vypadá, že jsme konečně kápli na toho pravého poníčka.... párkrát už byl na procházce a povozil kluky se sedlem i bez. Vypadá to super :)

Vini Vini Vini

Louka roste, pomalu, ale jistě, tak pevně věříme, že opět bude letos dostatek sena a až přijde jejich čas, bude k nám počasí milosrdné.

Louka

23.5.2017

A je to tady, Jiskra je opět v parádní říji a to nemůžeme promeškat! Odjela na pár dní za ženichem - 22 letým charakterním Shagya hřebcem 744 Jussuf II-CZ (Jethro Tull) s domácím jménem Pepíček... Musíme uznat, že Pepa je skutečný gentleman a námluvy před prvním skokem trvaly dobrých 15 minut. Jiskra si zde pobude spolu s hřebcem a dalšíma 3 kobylkama na 6ha pastvině zhruba 5 dní.
Více fotek ZDE.

Pripousteni Pripousteni Pripousteni

21.5.2017

Bylo nám tu nějak smutno. Dva koně jsou takový skoro žalostný pohled... a děti si zaslouží také někoho pro sebe... a tak jsme dnes přivezli novou posilu stáda. 12ti letý poník Vini, původ neznámý, ale údajně Hucul se Shetlandem. Zatím se jeví jako naprosto hodný a flegmatický pohodář, který má jediný smysl života - jíííííídlooooo :D

Vini Vini Vini

6.5.2017

A máme další pastvinu... na letošní druhé celodenní brigádě jsme ohradili novou zapůjčenou louku, takový ten plácek, o který se nikdo nestará a člověku je líto, aby to leželo úplně ladem... jen teda absolutně netušíme, kdo nám to bude vypásat, když ti dva sirotci nestíhaj ani základní pastvinky... Velké díky opět Lence, která nám přišla ochotně pomoci :) Na závěr jsme zvládli dokonce i procházkovyjížďku, byl to moc fajn den.

brigada brigada brigada
brigada brigada

0 1 2 3 4 5 6 7 8
TOPlist