Vítáme Vás na stránkách věnovaných v prvé řadě našim čtyřnohým přátelům.

Jsme obyčejná malá rodinka, která se věnuje především koním a všemu, co k nim patří. Naším hlavním cílem je zabezpečit svoje kamarády tak, aby se měli co nejlépe. Snažíme se vytvořit pro ně ty nejpřirozenější podmínky, což se nám poměrně daří, i když je stále co vylepšovat. Neustále budujeme a pracujeme, nejen na praktické a funkční stránce areálu, ale také na estetické. Při práci s koňmi se zaměřujeme především na budování přátelství pomocí pozitivního posilování a závodně se věnujeme vytrvalostnímu ježdění. Krom koní se věnujeme také zahradničení v permakulturním duchu a celkovému  vývoji našeho "statečku". Se třemi malými dětmi. které jsou plnohodnotnou součástí našeho života, jde všechno pomaleji a náročněji, přesto se nám každý rok podaří něco vylepšit.

Koním se věnujeme od roku 1996 (začátky v klasickém jezdeckém oddíle), prvního vlastního koně jsme si do nájemní stáje pořídili v roce 2003 (legendární Mikeš) a v roce 2008 jsme začali budovat náš současný statek.

Stránky jsou zastaralé, nemáme kapacitu na jejich údržbu...   omlouváme se za neúplnou a nepřehlednou fotogalerii (v podstatě stoleté fotky z dob, kdy jsme měli koně v nájemních stájích).... Nejaktuálnější fotky prozatím najdete vložené v aktualitách (prolistujte si i z předchozích let) a především na Facebooku.

A protože kapacita stránek je poměrně malá a současně se většina internetového dění přesouvá na sociální sítě, budeme většinu fotoalb ukládat tam. Jsou dostupné pro všechny, tedy i pro návštěvníky bez registrace. Registrovaní mají navíc jen tu výhodu, že můžou zanechat komentář :) Tedy nemusíte se bát, že byste byli o něco ochuzení.
ZDE je odkaz na naši FB stránku, na které najdete i bez přihlášení všechny příspěvky a fotografie.

COPAK MÁME NOVÉHO?

28.5.2018

Aktualizace stránek a tak nějak vůbec nám poměrně dost pokulhává. A tak jsem po dlouhé době zasedla v noci k počítači s tím, že zase jednou něco trochu zpracuju pro zveřejnění... nedávno jsme na FB dávali fotky z jedné vydařené, zcela neplánované práce (foto zde) . Teď z toho samého přidáváme i video :) Ze záhadného důvodu je zhruba první minuta rozmazanější (ač v počítači je to plné kvalitě ok, youtube to značně osekal). Tedy omluvte kvalitu, ale i tak možná někdo budete mít malou inspiraci. S Jiskrou jsme pracovaly za celý život na nákrčáku jen 2x, někdy před dvěmi lety, a to jen krátce... tohle byl absolutní pokus a velké překvapení, když to šlo tak, jak to šlo. :)

13.4.2018

Sedni!Jaro je v plném proudu a my makáme jako diví... vzhledem k tomu, že se až donedávna nedalo skoro nic dělat, doháníme teď co to dá... ohrady jsou po zimě už jakž takž opravené, ale k plánované výsadbě stromů a keřů ještě nedošlo, tak snad to stihneme dřív než přestane být "vhodné období". Také se snažíme trénovat s Jiskrou na květnové závody, tak nám držte palce....  pár fotek je alespoň na Facebooku, volně přístupné pro kohokoliv pod tímto odkazem nebo po kliknutí na obrázek :)

3.4.2018

Přidejte se k námJedno volné místo pro skutečného milovníka koní :) Kdo by se chtěl přidat k nám do party? Máme moc kopýtek a málo rukou, bylo by fajn, kdyby mohlo pracovat víc koní současně... převážně práce ze země, procházky na ruce, a pro zkušené jezdce i ježdění, v případě zájmu o vytrvalost i závody... Práce s mladými koňmi.

 

24.12.2017

Přání do nového roku putuje i od nás... ať se vám daří s vašimi koňskými, psími i lidskými parťáky
(a s dalšími zvířátky, které máte součástí rodiny).

 

PF 2018

20.12.2017

A máme tu nové termíny seminářů na nejbližší měsíce...nakoukněte do kalendáře akcí.  Místa jsou omezená, tak neváhejte příliš dlouho.

0 1 2 3 4 5 6 7 8
TOPlist