CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT

Na této stránce najdete:

 

VENKOVNÍ USTÁJENÍ

Pro aktuální informaci, zda je volné místo, nás kontaktujte (email, telefon). Děkujeme.

O našem ustájení se také dočtete ve článku na Equichannelu: http://www.equichannel.cz/toulky-po-venkovnich-chovech-statek-u-rezku

Rádi bychom rozšířili naší partu, a to nejen o čtyřnohého kamaráda, ale také o jeho fajnového dvounohého majitele :).
Jsme skutečně rodinná stáj, je nás tady malinko, takže ideální místo pro někoho, kdo má radši klid. Nehledejte u nás luxus velkých komerčních stájí v podobě haly, velké pískové jízdárny či coffeebaru. Hledejte u nás komorní prostředí s plným nasazením dvou lidí (se třemi malými dětmi), kteří se snaží udělat vše pro koně jak nejlépe dovedou. Věnujeme se především práci ze země, turistice a vytrvalosti, uvítáme podobně naladěné duše. Kůň je pro nás především parťák, nejde nám o "vyhrávání stužek".
Okolní terén je velice pěkný a různorodý, poměrně dost kopcovatý, cesty jsou různých charakterů - převážně měkké, místy tvrdší a kamenité, občas asfalt (průchody přes vesnice apod.), takže velmi vhodné i pro vytrvalostní tréninky! Vytrvalci, přidejte se k nám.

Možnost domluvit se na hlídání dětí během ježdění - nejlépe za vzájemné hlídání (jednou my vaše, podruhé vy naše). Pro děti máme připravené malé hřišťátko, které aktuálně zcela předěláváme a vylepšujeme a při nepřízni počasí také klubovnu vybavenou skromnými hračkami :o).

Pastvina je částečně upravená ve stylu Paddock Paradise, koně pouštíme i do zelené pastvy. Kvalitní seno z vlastní sklizně v dostatečném množství, další krmivo dle dohody. Pro zimní období vyhřívaná automatická napaječka.
K dispozici je klubovna s topením, malou kuchyňkou a pohovkou pro přespání, sedlovna, suché wc, travnatá jízdárna se  skokovým materiálem a travnatopísková kruhovka. Jizdárna i kruhovka, stejně jako pastviny a veškeré další prostory jsou ohrazené el. ohradníkem. Pěkné terény na vyjížďky.
Prostory každý den vybíráme od bobků, koně kontrolujeme, v případě úrazu koníka není problém pomoci s pravidelným ošetřováním dle potřeby, podávání léků apod. Stejně tak majitel nemusí být přítomen při očkování nebo strouhání kopyt.
Stádo je malé (max. 8 koní).

Naše pastvina je velice vhodná i  pro ty, kdo chtějí, aby byl koník neustále venku a měl možnost dostatku volného pohybu, ale na běžné pastvině jej není možné mít kvůli problémům s nadváhou.

Nezávazné návštěvy vítány.

Ustájíme nekonfliktní klisnu nebo valacha, který nekouše a nekope (po pastvině se pohybují i naše malé děti) a respektuje elektrický ohradník.

V ceně ustájení máte:
- kvalitní seno dle ročního období a pastvy 2x denně v dostatečném množství
- podávání krmení "do žlabu" (krmivo si hradí majitel navíc - viz. níže "možno připlatit za")
- každodenní vybírání bobků z cesty a pastviny, kydání a nastýlání slámoviště na ležení
- užívání kruhovky, jízdárny se skokovým materiálem, sedlovny a klubovny, wifi
- údržbu funkčních ohrad včetně sekání nedopasků
- vodu (na pití i na stříkání koní), vyhřívaná napaječka v zimním období
- naprosto individuální přístup k Vašemu koni, každodenní dohled
- asistence při úpravě kopyt či návštěvě veterináře (majitel nemusí být vůbec přítomen)
- podávání léků či ošetřování zranění (max. 1x denně nebo dle náročnosti)
- v létě nasazování/sundavání masky proti hmyzu, aplikace repelentu (repelent a masku si kupuje majitel sám)
- nárazové nasazení deky v případě potřeby (pravidelné dekování za příplatek)

Další služby za příplatek:

- krmiva např.  vojtěškové granule, extrudovaný len, müslli, řepné řízky, sladový květ, slunečnici apod...
- hlídání dětí během vašeho ježdění
- čištění kopyt, hřebelcování koně
- pravidelné dekování
- častější ošetřování zraněného koně či podávání léků (více jak 2x denně nebo dlouhobobě)
- opohybování na lonži nebo pod sedlem
- individuální trénink - především pozitivní posilování, ale můžeme pracovat i podle principů NHS.

 

Naše "nová" pastvina vytvořená na jaře 2011:

Plánek uspořádání pastviny Kolem hlavní pastviny jsme vytvořili 5-7m širokou cestu, kterou jsme také propojili s menší ohradou a dovedli tak až ke stodole. Tuto cestu mají koně trvale k dispozici. Od dolní hrany pastviny směrem nahoru je terén do kopce, není to sice žádný krpál, ale přesto zde svah je a tak musí koně zapojit svaly. Délka cesty je 600 m. V rozích jsme cestu rozšířili na cca 15 m, zvláště ten levý horní roh byl vždy jejich oblíbeným odpočinkovým místem, tak jsme ho chtěli zachovat.
Uprostřed pastviny jsme pak nechali 2 pastevní části, které jsou vypásané kontrolovaně, a dále jsme zde vytvořili jízdárnu a kruhovku. Třetí pastevní část je pak v menší ohradě u stodoly.
V dolní části mají koně v několika místech přístup mezi stromy, aby se mohli schovat před obtížným hmyzem, horkým sluncem i dešťovými přeháňkami.
I v pastevní sezoně přikrmujeme senem, protože ačkoliv pastvy je dostatek, musíme jí koním omezit ze zdravotních důvodů (naši pony mají výrazně větší snahu přežírat se a riziko schvácení je tak poměrně vysoké). Seno a slámu mají k dispozici i ve chvíli, kdy se pasou, aby měli možnost si to "proložit".
V aktualitách z 11. září 2011 se můžete pro lepší představu podívat na letecké snímky.

Trvale ohrazeno je cca 1,5 ha přímo u areálu a 0,8 ha pastvina se zahradou dál ve vsi. Dalších 6,5 ha sečeme na seno a paseme během léta/ podzima/zimy.

A jak to u nás vypadá ? Pár fotografií přinášíme níže ... a spoustu dalších najdete v aktualitách z předchozích let :) Záměrně dáváme některé fotky z méně populárních ročních období...protože idilické fotky plné krásné zeleně, sucha a slunce, najdete všude... většina fotek je už poměrně zastaralá, takže nové fotky dodáme co nejdříve a nebo koukněte také na fotky ve článku na Equichannelu (viz. odkaz úplně nahoře) :)

Pohled z letadla Pohled z letadla Přes louku ke stodole Podzimní cesta Zimní cesta Vlastní seno z naší louky Vlastní seno z naší louky Seno je hned po sbalení uklizené pod střechou Další část cesty Dopolední siesta Duha nad pastvinami Další úsek cesty Příjezd ke stodole Stodola při pohledu od cesty klubovna Buřtíky Zadní úsek cesty Kousek jízdárny a cesta podél ní Zimní/celoroční dupák u stodoly Opět cesta Jedna z pastvin Pastvina nad stodolou Jízdárna Jízdárna Dvojbox sloužící jako přístřešek Blátu se bohužel také nevyhneme Skromné přírodní hřiště pro děti Skromné přírodní hřiště pro děti Zimní východ slunce nad pastvinami Zimní východ slunce nad pastvinami

Více informací rádi podáme emailem nebo nejlépe osobně.


 

POZITIVNÍ POSILOVÁNÍ - TRÉNINKY, SEMINÁŘE

Nabízíme možnost naučit se trénovat koně pozitivním posilováním. Buď u nás s našimi koňmi nebo u vás s vaším koněm. Pro menší skupinu (10 lidí) je též možné uspořádat seminář na toto téma, což je ideální začátek před tím, než se pustíte do trénování s koněm. Seminář u nás nebo ve vašich prostorách.

 

 

JEŽDĚNÍ NA KONI

Ježdění za příspěvek na krmení je možné od maličkých dětí po lehčí dospělé (do 75 kg)... Pro více informací nás nejlépe  kontaktujte přímo, přijeďte se podívat a domluvit :)

 

Nabídka pro ty, kdo chtějí být u koní se vším všudy:Výpomoc kolem koní

Milujete koně a chcete u nich zažít víc času než jen vyčistit, zajezdit a konec? Chcete se naučit, co všechno takový koníček obnáší? Jste zodpovědní, spolehliví, vytrvalí, trpěliví a nebojíte se žádné práce? Pak je tahle nabídka přesně pro vás :)
Preferujeme pravidelnou docházku alespoň jednou týdně, ideálně však častěji. Čím více tu budete, tím rychleji se naučíte vše potřebné a  a tím více času strávíte s koňmi při tréninku ze země i ze sedla. Tato nabídka je opravdu jen pro spolehlivé, samostatné, fyzicky zdatné lidi, kteří dokážou plnohodnotně zastat jakoukoliv práci kolem našich koní (=sbírání bobků z pastvin, kydání přístřešku, přehazování hnoje, úklid kolem stodoly, rozvážení sena, krmení a napájení koní, pomoc při stavbě či opravách ohrad apod.), a jsou ochotní poskytnout finanční příspěvek na krmení.

 

Nabídka pro zkušené jezdce: jste-li již skutečný jezdec, ovládáte koně ve všech chodech a dokážete ho něco učit, můžeme navázat dlouhodobou spolupráci - ježdění za výpomoc bez finančního příspěvku. Možnost účasti na závodech dle dohody.

 

 

PRŮVODCE NAŠÍ KRAJINOU

Výhled do krajeRádi byste dopřáli sobě a svému koňskému příteli trochu odpočinku a odreagování od skokových kolbišť či drezurního obdélníku? Chtěli byste se projet se svým koněm volnou přírodou a vyjížďky v okolí Vaší stáje máte již okoukané? Naložte koně a přijeďte k nám. Na jeden den, víkend či týden...
Jedna z mnoha cestNabízíme průvodcovství po našem krásném kraji v oblasti Mladovožicka. Terény jsou složené z lesů, luk a polí, více či méně kopcovaté, s možností plavení koní v rybníce... Užijte si vyjížďku na míru Vám a Vašemu koni, od relaxační krokovky až po náročný vytrvalostní trénink.
Skromné možnosti ustájení a přespání (více informací a ceny viz. odstavec níže "STANICE PRO KOŇSKÉ TURISTY").
Doba jízdy a délka trasy v podstatě neomezená (omezená schopnostmi koní a jezdců).
Cena 120 Kč/h bez ohledu na počet koní ve skupině.

 

podmínky:

 • platné očkování proti chřipce u koně, vyšetření krví pro převoz koně
 • telefonická či emailová rezervace, u krátkých vyjížďěk alespoň 2 dny dopředu, u vytrvalostních tréninků a u výletů minimálně týden předem
 • za svého koně nesete vždy odpovědnost, v případě, že kůň nebo jeho jezdec něco poničí, nárokujeme si úhradu vzniklé škody
 • za jakýkoliv úraz Vás a nebo Vašeho koně neneseme žádnou odpovědnost

Panorama výhled na Blaník

 

STANICE PRO KOŇSKÉ TURISTY

Máte s koníkem naplánovaný vícedenní výlet a hledáte, kde byste mohli přespat?  Můžete u nás.  Nenajdete zde ovšem luxus penzionů či soukromých privátů.
Pro koně: malý výběh ohrazený elektrickým ohradníkem, voda, seno, eventuálně pastva. Za příplatek venkovní box. Výběh je možné rozdělit na více ohrádek. Možnost koně osprchovat a využít jízdárnu nebo kruhovku.
Pro jezdce: 1 lůžko včetně lůžkovin v klubovně, přistýlka na matraci na zemi možná, místo pro stan (možno zapůjčit malý stan pro 2 osoby, případně velký kempovací stan pro 6 osob), vybavení uložené v zamčeném prostoru, suché wc, varná konvice, mikrovlnka, lednice a jednoplotýnkový vařič. Po předchozí dohodě možná  snídaně, oběd i večeře (domácí jídlo).  K dispozici není sprcha, pouze studená voda z kohoutku.
V obci není obchod ani restaurace.

Cena: 
kůň : 200 Kč/noc v ohrádce nebo 300 Kč/ noc v boxe, při delším pobytu než 3 dny cena 150 Kč/noc v ohrádce nebo 250 Kč noc v boxe.

jezdec:

 • 50 Kč/noc ve vlastním stanu
 • 100 Kč/noc v půjčeném stanu
 • 150 Kč/noc v klubovně (včetně lůžkovin)
 • možnost jídla: 40 Kč snídaně, 80 Kč oběd, 80 Kč večeře
 • Využití travnaté jízdárny nebo kruhovky v ceně

podmínky:

 • platné očkování proti chřipce u koně, vyšetření krví pro převoz koně
 • telefonická či emailová rezervace alespoň týden předem
 • za svého koně nesete vždy odpovědnost, v případě, že kůň nebo jeho jezdec něco poničí, nárokujeme si úhradu vzniklé škody
 • výběh je ohrazen elektrickým ohradníkem, je nutné, aby jej kůň zcela respektoval!
 • za jakýkoliv úraz Vás a nebo Vašeho koně neneseme žádnou odpovědnost

 

PEČIVO A DALŠÍ

Pokud byste chtěli našim koním přivézt něco na zub, není problém, ale moc Vás prosíme, abyste je nekrmili bez našeho vědomí a ideálně dovezené dobroty předali přímo nám. Předejdeme tak případným zdravotním komplikacím, protože my víme, který kůň má jakou dietu nebo kolik toho ten den již dostal. Děkujeme za pochopení.

 • PEČIVO: koně mohou téměř jakékoliv pečivo, musí být ale perfektně suché (poznáte podle toho, že se láme skoro samo) a nesmí být nikde plesnivé. Nejvhodnější je chleba, naopak bílé a sladké pečivo není vhodné vůbec.
 • JABLKA: jakákoliv jablka jsou v pohodě, ovšem opět nesmí být nikde nahnilá.  Nahnilá místa je třeba z jablka vykrojit.
 • MRKVE: mrkev nemusí být mytá od hlíny, ale stejně jako jablka nesmí být nikde plesnivá. Shnilá místa je potřeba vykrojit.
 • CUKR: i když si spousta lidí myslí, že cukr se dává koním běžně, není tomu tak. Nedělá jim dobře na zuby (ostatně, lidem také ne). Proto prosíme, abyste našim koním cukr vůbec nenosili.

 

KOŇSKÝ HNŮJ

Máte-li zájem o koňský hnůj, není problém, přijeďte po domluvě nejlépe s vozíkem a nebo pytli a můžete si naložit zdarma dle libosti :). Převážnou část roku je složení hnoje čistě jen z bobanů bez slámy.

TOPlist