Aktuality 2012

20.12.2012

Přejeme všem co nejlepší prožití Vánočních svátků a úspěšný nový rok.

PF 2013

21.10.2012

Hubert Mladá Vožice 2012V sobotu 20.10.2012 jsme se zúčastnili Hubertovy jízdy na Šelmberku u Mladé Vožice. Počasí bylo sychravé, hustá mlha, která se ne a ne rozpustit. Pocit chladu ale velice rychle vystřídalo horko, protože z Jiskry se najednou stal raketový tryskáč, kterému zkolabovala řídící jednotka... přesto všechno jsme přežili Huberta ve zdraví, pěkně si zaskákali a celkové hodnocení je poměrně dobré.

Jeli s námi i naši Borotínští přátelé, kterým jsme na noc před a po Hubertovi ubytovali koníky u nás, aby toho na ně nebylo moc. Do Vožice jsme totiž šli po kopytě a tak za celou sobotu měli koně za sebou skoro 40 km.

Pár fotek prozatím najdete pouze na našich Facebook stránkách, tato "ilustrační" pochází od velice šikovného fotografa Vojty Brázdy.

9.10.2012

Ježdění na koniHledáme samostatného a spolehlivého jezdce/jezdkyni. Jedná se o rekreační ježdění ve westernovém sedle, hlavně vyjížďky do přírody, případně také vytrvalostní tréninky. Nejdůležitější je opravdová láska ke koním, spolehlivost, naprostá samostatnost v sedle (tzn. že jezdec dokáže vést koně ve všech chodech na jízdárně i v terénu, nedrncá v zádech a má klidnou ruku a holeň, dokáže rozhýbat i línějšího koně, zvládne skočit nízkou překážku, vylézt a slézt prudký kopec, dostat pod kontrolu utíkajícího koně, nespadne při obyčejném uskočení do strany apod.) a zodpovědnost. Pokud se nebojíš lopaty, nepohodlí deště a zimy, rád/a pracuješ s koněm ze sedla i ze země a jsi pohodový člověk s váhou do 70 kg, neváhej nás kontaktovat! Vzhledem k dopravní dostupnosti vhodné spíše pro někoho s autem, plnoletost ale není podmínkou, rozhodující jsou zkušenosti. Oceníme docházku alespoň 2x v týdnu (mimo víkendů). Ježdění je zdarma, pouze za práci.

Najde se dnes ještě někdo se srdcem opravdového koňáka, který se nelekne ani práce ani počasí, je zodpovědný a spolehlivý, umí samostatně jezdit a na koních mu opravdu záleží?

Děti nemusí být překážkou, nějak by se to s těma našima mohlo dát dohromady :)

7.10.2012

Stádo nezůstalo příliš dlouho tříhlavé, 28. září jsme si totiž přivezli nového člena rodiny. Je jím maličký poník (111 cm KVH), pětiletý valášek welshe. Zatím vůbec nic neumí a tak nás čeká spousta práce, ale věříme, že pak se z něj stane bezvadný parťák pro naše děti. Jeho pravé jméno je Best Choice Pinochio, my mu ale říkáme jednoduše Píďa.

Píďa příjezd domů Píďa příjezd domů Píďa příjezd domů Píďa příjezd domů Píďa příjezd domů Píďa příjezd domů Píďa příjezd domů Píďa příjezd domů


Prozatím se projevuje jako pěkné kvítko, na velké koně si dovoluje a naprosto si přivlastnil Jiskru. Úplně první seznámení se stádem nebylo dobré,  všichni tři šli na tvrdo po něm, takže jsme nehodlali riskovat jeho zdraví a na pár dní je  radši zcela oddělili. Následně jsme ho pustili do ohrady s Jiskrou a opět si pár dní na sebe pěkně zvykali (naprosto bez problémů). Týden po jeho příjezdu jsme ho chtěli seznámit s Fredem...a v tu chvíli se projevila Píďova závislost na kobyle. Nějaký Fred ho vůbec nezajímal, pořád chtěl jen za kobylou, která byla za ohradou celé 2 metry daleko. Nakonec se mu to povedlo, prošel skrz trojitou pásku... A tak jsme to riskli a pustili celé stádo pohromadě. První momenty vypadaly nepříjemně, ale velice rychle se ukázalo, že Jiskra si Píďu hájí a brání, čímž mu hodně pomohla. Tentokrát už se seznámení obešlo bez šrámů a v současnosti jsou již koně poměrně v pohodě. Píďa si Jiskru hlídá, chová se k ní jako hřebec, Mikeš s Fredem se k ní nesmí vůbec přiblížit. Tak uvidíme, za jak dlouho se tahle situace změní a zlepší. :)

Píďa seznamování Píďa seznamování Píďa seznamování Píďa seznamování Píďa seznamování Píďa seznamování Podzimní ráno Píďa seznamování Píďa seznamování Píďa seznamování Píďa seznamování Píďa seznamování

19.9.2012

Naše milá Jasmínka dnes odjela do svého nového domova. Pevně věříme, že se dostala do dobrých rukou a bude holka spokojená.
Jasmínka - nakládní do přívěsu

0 1 2 3
TOPlist