Aktuality 2015

30.12.2015

PF2016

1.10.2015

... a tak se k nám vrátila... Kittynka... o rok starší, o rok moudřejší... ehm, opravdu moudřejší? To uvidíme. Zatím jí příliš práce nečeká, spíše procházkování a základní učení soužití s člověkem. Ač je již částečně obsednutá, není kam chvátat, tři roky jí byly teprve na začátku července, s trochou práce má ještě do jara čas. :)
Kitty Kitty Kitty Kitty

29.9.2015

Letošní třetí vytrvalostní závody jsou za námi. Tentokrát jsme se vydali v neděli 27.9.2015 do Pasek u Horní Stropnice v Novohradských Horách. Nádherná krajina, perfektně připravené závody, super počasí... Poprvé v historii jsme se odhodlali vzít všechny děti a vyrazili tak v kompletní pětičlenné sestavě. Jiskra dala 44 km "s kopytem v nose", i přesto, že terén nebyl k jejím bosým nohám příliš šetrný a i přesto, že jsem zbabrala co se dalo... (obzvláště start do druhého kola o 8 minut později...ehm, tak to dopadá, když se jezdec podívá špatně na lísteček a vymyslí si úplně jiný čas startu, než jaký tam je, že...). Přes všechny časové potíže zvládla Jiskra doběhnout v limitu a dostali jsme  se na pro nás neuvěřitelné 9. místo :) Více v malé fotoreportáži:

Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015 Paseky 2015

15.9.2015

Chystáme se opět na závody  a tak trénujeme jako diví. Občas dokonce i ve třech. Pole jsou sklizená a spousta z nich ještě stále jen podmítnutá a nebo ani to ne, takže využíváme strnišť do sytosti. Naši kluci se začali hádat o to, kdo bude jezdit, tak musíme občas improvizovat. Největší zábavou je ovšem vodit si koně sám, kam se mi zrovna chce...

Vyjížďky po strništíchKluci s Jiskrou
9. září nás navštívil MVDr. Šindelář a Mikešek se tak konečně dočkal opravdu odborné úpravy zubů. Díky přenosnému rtg bylo dobře vidět, jaký malér v tlamě má. Panu veterináři se podařilo vytrhnout mu tři zuby a zbytek se pokusil upravit elektrickou bruskou jak jen to šlo nejlépe. Vzhledem k tomu, že v Mikešově tlamě došlo k zásadní revoluci, musí se naučit znova pořádně žvýkat. V současnosti má totiž ty správné žvýkací svaly zcela atrofované, neb již několik let kousal evidentně úplně jiným záhadným způsobem. Nezvládá teď rozžvýkat seno a tak ho pouštíme na volno mimo ohradu na louku. Už po pár dnech musíme říct, že se nám kulatí před očima! Máme radost :)

Úprava zubů u Mikeše


Ohradili jsme celou velkou louku, poslední místo, kde je ještě nějaká tráva. Letošní extra suché tropické léto se bohužel podepsalo, takže pastvy je opravdu málo. Už se nemusíme bát, že by Mikešek chodil k sousedům na jablka :) A radost měli i ostatní čtyřnozí, jen Honzíkovi budeme muset pastvu ještě zkrátit, po dvou dnech, kdy chodí na zelené jen od rána do večera, zase výrazně ztloustnul.

Pohodička při ohrazování loukyKoníci vypuštění na loukuKoníci vypuštění na louku

7.9.2015

 

Uvolnilo se nám trochu místa na ježdění, máte-li zájem, neváhejte nás kontaktovat, kapacita je velmi omezená. Nabídka je pro děti od nejmladšího věku až po dospělé, vyjížďky do přírody i výuka začátečníků. Koukněte do záložky "naše nabídka" .

 

 

 

0 1 2
TOPlist