Aktuality 2014

17.12.2014

Akutálně neaktuálně? Pár dní mrzlo a už je zase teplo...ale i těch pár dní mrazu si mohli koníci užít probíhandu na velké louce.

/img/aktualne2014/small/prosinec01.jpg

 

25.8.2014

KittyKonec léta se nám blíží a my teď neměli na aktuality absolutně čas....

Koncem května k nám přijela na letní byt dvouletá kobylka Kitty, která nám za pár dní zase odjede.  Bude nám chybět, taková milá holka... Na začátku července odjela i Riwa k nové majitelce, a příští rok si pravděpodobně bude plnit mateřské povinnosti.

A protože Mikeškův zdravotní stav už není jako zamlada, začínáme se pomalu rozhlížet po vhodném náhradníkovi, aby si Mike u nás začal užívat už jen  zaslouženého předčasného důchodu.
Tak tedy to jen tak ve zkratce. Pokusíme se pro příště o menší odmlku :)

14.5.2014

Dneska jsme se rozloučili s naším Píďou, který odjel do nového domova k Břeclavi, kde by se měl zaučit tahat ve dvojspřeží a začít se účastnit vozatajských závodů. Přejeme mu, aby konečně našel ten pravý domov, ve kterém bude mít využití, příjemný život a zůstane zde "na pořád".

Píďa

4.3.2014

A máme tady březen. Venku počasí již několik týdnů připomíná spíše jaro než zimu, tak nezbývá než doufat, že si to teď v těch jarních měsících zase nerozmyslí a nezasype nás tunou sněhu. Dlouho jsme nic nepsali a tak jenom pár fotek z dění od nás... :)

Jezdíme a procházkujeme o stošest...
Jezdíme a procházkujeme Jezdíme a procházkujeme Jezdíme a procházkujeme

Také se věnujeme spoustě drobných prací, které nám zvelebují a zlepšují náš malý "stateček"... zde konkrétně dostala klubovna slušivou stříšku nad dveře, aby nám už neteklo při odemykání rovnou za krk :)

Klubovna dostala slušivou stříšku nad vchodem

Ještě jsme nezažili takové neuvěřitelné sucho na konci února, to bylo nutné vážně zdokumentovat... :) Jestli ale nezačne konečně pořádně pršet, tak máme vážnou obavu o dostatek pastvy a sena... a vlastně vůbec o dostatek vody!

Takové sucho na konci února jsme ještě nikdy nezažili Takové sucho na konci února jsme ještě nikdy nezažili

A koníci si užívají i přes zimu skromné pastvy, do které nechodili jen v tom nejhorším mokrém období...

Koníci si užívají skromné pastvy skoro přes celou zimu

Fotek je samozřejmě mnohem více a my stále nějak nenacházíme čas udělat konečně pořádnou fotogalerii... tak snad se k tomu konečně dostaneme.

5.1.2014

Píďa nám odjel... ale nezoufejme, zatím ne na trvalo :) a místo něj k nám naopak přijela malá kobylka shentlanda - miniappaloosa. A tak zatímco se Píďa bude věnovat učení nových věcí a připravovat se na kariéru parkurového sportovního poníka, Rivuška nám tady bude vozit děti po lese :) Pořádné foto zatím jaksi nebylo kdy udělat, alespoň tedy tři horší kousky z mobilu...

1.1.2014

Aktuality z roku 2013 jsou přesunuté na samostatné stránce a zde se opět můžete těšit na nejnovější novinky z aktuálního roku :)

 

PF 2014

TOPlist