Vítáme Vás na stránkách věnovaných v prvé řadě našim čtyřnohým přátelům.

Jsme obyčejná malá rodinka, která se věnuje především koním a všemu, co k nim patří. Naším hlavním cílem je zabezpečit svoje kamarády tak, aby se měli co nejlépe. Snažíme se vytvořit pro ně ty nejpřirozenější podmínky, což se nám poměrně daří, i když je stále co vylepšovat. Neustále budujeme a pracujeme, nejen na praktické a funkční stránce areálu, ale také na estetické. Při práci s koňmi se zaměřujeme především na budování přátelství pomocí pozitivního posilování a závodně se věnujeme vytrvalostnímu ježdění. Krom koní se věnujeme také zahradničení v permakulturním duchu a celkovému  vývoji našeho "statečku". Se třemi malými dětmi. které jsou plnohodnotnou součástí našeho života, jde všechno pomaleji a náročněji, přesto se nám každý rok podaří něco vylepšit.

Koním se věnujeme od roku 1996 (začátky v klasickém jezdeckém oddíle), prvního vlastního koně jsme si do nájemní stáje pořídili v roce 2003 (legendární Mikeš) a v roce 2008 jsme začali budovat náš současný statek.

Stránky jsou zastaralé, nemáme kapacitu na jejich údržbu...   omlouváme se za neúplnou a nepřehlednou fotogalerii (v podstatě stoleté fotky z dob, kdy jsme měli koně v nájemních stájích).... Nejaktuálnější fotky prozatím najdete vložené v aktualitách (prolistujte si i z předchozích let) a především na Facebooku.

A protože kapacita stránek je poměrně malá a současně se většina internetového dění přesouvá na sociální sítě, budeme většinu fotoalb ukládat tam. Jsou dostupné pro všechny, tedy i pro návštěvníky bez registrace. Registrovaní mají navíc jen tu výhodu, že můžou zanechat komentář :) Tedy nemusíte se bát, že byste byli o něco ochuzení.
ZDE je odkaz na naši FB stránku, na které najdete i bez přihlášení všechny příspěvky a fotografie.

COPAK MÁME NOVÉHO?

22.8.2019

Ještě jednou děkujeme všem závodníkům a jejich týmům, že jste odvážně dorazili na náš první ročník závodů. Velikou radost nám udělaly vaše výsledky - perfektně jste dokázali udržet potřebné tempo, vstupy do veterin byly rychlé a navíc ani jeden kůň nebyl eliminován pro zdravotní potíže, což bereme jako veliký úspěch.

Fotky ze závodů najdete v odkazu níže. Omlouváme se za kvalitu a také jejich množství, zredukovala jsem je na polovinu a dál už si vybírejte sami, fotky nejsou nijak upravované. Pro příští rok se nám snad podaří ulovit "profi" fotografa a také vyslat třeba někoho s foťákem na trasu.

Snad bude přístup do alba fungovat všem:
https://photos.app.goo.gl/uS6Qz7Fm9oYGtwmn7

Těšíme se na příští ročník, tentokrát již oficiální jednodenní do stupně L.

31.7.2019

ZÁVODY

ZávodyV sobotu 17. srpna se budou u nás konat hobby vytrvalostní závody. Soutěžit se bude ve stupni ZM na 21 km, a ve stupni Z na 42 km. Odpoledne se uskuteční navíc ukázka dětí - tzv. "závod" dětí  na koni s vodičem. Pro děti jsou vypsané tři kategorie podle věku či jezdeckých schopností. Celý den se můžete těšit na občerstvení včetně točeného piva, a pro děti  bude připraven také skákací hrad.

Rozpis závodů
Přihlášky

Přihlášky dětí, které se hlásí jako závodníci do "ukázky dětí", prosíme přímo do emailu lorez@statekurezku.cz

Těšíme se na viděnou :)

8.7.2019

O víkendu 6. - 7.7. se konaly již tradiční závody v Borotíně. Za naše společenství nás jela reprezentovat Jana Lohrová s Berenikou V soutěži obtížnosti S na 84 km se umístily na 2. místě.

Jana Lohrová s Berenikou 6.7.2019 Jana Lohrová s Berenikou, 6.7.2019, chlazení na trati Jana Lohrová s Berenikou, 6.7.2019, finální dojezd do cíle

V neděli pak proběhla ukázka dětí - závody s vodičem. Pro tentokrát se účastnil pouze nejmladší Šimon na vypůjčené poničce Leontýnce. Doběhli jsme si také pro krásné druhé místo. :)

Dětské závody Borotín 7.7.2019 Dětské závody Borotín 7.7.2019 Dětské závody Borotín 7.7.2019 Dětské závody Borotín 7.7.2019

10.5.2019

Letoší jaro v nás vyvolává velké obavy. Neprší. Nezalévá. Neroste.... během března nás nebe obdarovalo 35mm deště, pak jsme si dali 32denní půst, aby na konci dubna přišlo 16,5 mm deště... ani květen se nevyvíjí příliš slibně, ač přeci jen vypadá, že bude s vodou štědřejší než byl předchozí měsíc.
I přes to všechno vytrvale pokračujeme v jarních pracích a tiše doufáme, že ta tráva jako zázrakem na loukách naroste a dá nám dostatek sena na celou zimu...

Na konci dubna jsme místo semináře Pozitivka 2 uskutečnili s Janou veřejný trénink. Zaměřili jsme se na ježdění, obrácenou kruhovku i první samostatné kroky pod sedlem. Účast byla komorní, zato však s velmi báječnou atmosférou. Rozhodně plánujeme další veřejné tréninky, které se ukazují jako nesmírně užitečné.

29.4. to byly přesně dva roky, co s námi již není Mikešek. Hrušeň, kterou jsme tehdy druhý den po jeho smrti zasadili hned vedle místa, kde naposledy vydechl, však krásně roste a prospívá, a je takovým živým pomníkem. Každoročně věšíme na její větve pampeliškové věnečky a zavzpomínáme na našeho bílého dědulu...12.2.2019

semináře

I pro letošní rok jsme pro vás opět připravili s Janou Lohrovou jarní várku seminářů o pozitivním posilování.

Začneme v březnu již tradičním Úvodem do pozitivky - 16.3.2019.

V dubnu nás pak čeká pokračování - Pozitivka 2 - 27.4.2019.

A v červnu se můžeme těšit na úplně nový seminář Ježdění za odměnu, který bude zaměřený na využití pozitivního posilování při ježdění - 30.6.2019.

Přihlášky emailem nebo na Facebooku, více v kalendáři akcí.

0 1 2 3 4 5 6 7 8
TOPlist