Vítáme Vás na stránkách věnovaných v prvé řadě našim čtyřnohým přátelům.

Jsme obyčejná malá rodinka, která se věnuje především koním a všemu, co k nim patří. Naším hlavním cílem je zabezpečit svoje kamarády tak, aby se měli co nejlépe. Snažíme se vytvořit pro ně ty nejpřirozenější podmínky, což se nám poměrně daří, i když je stále co vylepšovat. Neustále budujeme a pracujeme, nejen na praktické a funkční stránce areálu, ale také na estetické. Při práci s koňmi se zaměřujeme především na budování přátelství pomocí pozitivního posilování a závodně se věnujeme vytrvalostnímu ježdění. Krom koní se věnujeme také zahradničení v permakulturním duchu a celkovému  vývoji našeho "statečku". Se třemi malými dětmi. které jsou plnohodnotnou součástí našeho života, jde všechno pomaleji a náročněji, přesto se nám každý rok podaří něco vylepšit.

Koním se věnujeme od roku 1996 (začátky v klasickém jezdeckém oddíle), prvního vlastního koně jsme si do nájemní stáje pořídili v roce 2003 (legendární Mikeš) a v roce 2008 jsme začali budovat náš současný statek.

Stránky jsou zastaralé, nemáme kapacitu na jejich údržbu...   omlouváme se za neúplnou a nepřehlednou fotogalerii (v podstatě stoleté fotky z dob, kdy jsme měli koně v nájemních stájích).... Nejaktuálnější fotky prozatím najdete vložené v aktualitách (prolistujte si i z předchozích let) a především na Facebooku.

A protože kapacita stránek je poměrně malá a současně se většina internetového dění přesouvá na sociální sítě, budeme většinu fotoalb ukládat tam. Jsou dostupné pro všechny, tedy i pro návštěvníky bez registrace. Registrovaní mají navíc jen tu výhodu, že můžou zanechat komentář :) Tedy nemusíte se bát, že byste byli o něco ochuzení.
ZDE je odkaz na naši FB stránku, na které najdete i bez přihlášení všechny příspěvky a fotografie.

COPAK MÁME NOVÉHO?

31.7.2017

V kalendáři akcí přibyly tři nové podzimní kurzy, nakoukněte :)

 

28.7.2017

Společenství jezdců LoRez, z.s.

Konečně... povedlo se dát dohromady všechny náležité formuláře, ověřené podpisy, souhlasy, stanovy a kde co dalšího.... náš cíl se pomalu naplňuje. Založili jsme zapsaný spolek, Společenství jezdců LoRez. Spoluzakladateli a řádnými členy výboru jsou samozřejmě také Jana a Martin Lohrovi.  Od ledna 2018 budeme také oficiálně vedeným klubem pod ČJF, tedy kdo budete mít zájem od Nového roku začít za náš spolek jezdit na závody, neváhejte nás kontaktovat. :)

 

7.7.2017

Seno

Každoroční mise "seno" je úspěšně za námi. Jako vždy nádherně suché, zelené a voňavé :)

 

Letošní vytrvalostní závody v Borotíně byly ve znamení wrangleření. Naši "soukmenovci" Jana s Martinem jeli s Čekankou a Nikou soutěže stupně L a Z. Vedlo se jim náramně dobře. Také naši kluci si zazávodili. Toník, jako již ostřílený závodník s Vinim a svojí první zkušenost si udělal i Šimonek na půjčené Čekance. Dle všech předpokladů se umísitili na posledních dvou místech, což není nijak rozhodující. Zatímco u Toníka byl "na vině" poník, který se většinu trasy odmítal hýbat rychleji než krokem, tak naopak Šimonek, kterému bude za pár dní 3 roky měl vcelku jasně dané, že si trasu projde v klidu krokem. Nečekaně ale přeci jen i kousíček zaklusali :) Svezení na velbloudovi pak byla taková zajímavá třešnička na závěr.

Další fotky ZDE.

ZávodyZávodyZávodyZávodyZávodyZávody

 

Jiskra nám během závodů odjela znovu ke hřebci. Jak se ukázalo, první pokus nebyl úspěšný, takže tentokrát odjela ještě před nástupem říje a na pastvině s hřebcem zůstane až do termínu další říje. Držme si palce :)
Kluci (Vini a Snake) jsou teď spolu největší kámoši... tak nějak si zbyli... :D

19.6.2017

Vytrvalostní víkendovka17.-18.6. jsme uskutečnili v pořadí již třetí vytrvalostní víkendovku.  V teoretických blocích jsme se zaměřili na základní principy učení koní, naše cíle a mezicíle a samozřejmě na všechny základní důležité informace o vytrvalosti - od přípravy koně, přes odjezd na závody a závodění až po návrat domů a následnou péči. Vytrvalostní víkendovka V praxi jsme pak trénovali na jízdárně i v terénu, procvičovali jsme ovladatelnost koní samostatně i v lotu, vyzkoušeli si "hromadný start" a "předjíždění koní" a samozřejmě jsme nezapomněli i na takovou dovednost, jako je přebírání lahve od wranglera, polévání koně (tzn. řízení jednou rukou) a s tím spojené také navykání koně na tuto "neobvyklou" činnost. Sobotní večer jsme si užili při příjemném povídání u grilu :) Počasí se tentokrát velmi pěkně vydařilo, zkouška deštěm neproběhla a všichni jsme si to náramně užili.  Trochu lepší report najdete ZDE a další fotografie jsou ZDE.

Vytrvalostní víkendovkaVytrvalostní víkendovka

12.6.2017

Dětský denV sobotu 11.6. jsme u nás pořádali již tradiční 4. ročník oslav Dětského dne. Děti si vytvořily krásné hlavy koníků, vyzkoušely si střílení ze vzduchovky a luku, zahrály si "kuželky" s lahví na provázku. Dětský denTaké si otestovaly svoje smysly - poznávaly po čichu různé koření, ochutnávaly různé příchutě a promasírovaly si chodidla na "bosém" chodníčku, kde se snažily po slepu přijít na to, po jakém povrchu zrovna kráčí. V překážkové dráze se musely poměrně hýbat a i na koních plnily rozličné úkoly jako např. přenášení kelímku s vodou nebo převážení klobouku. Krom disciplín byla pro děti připravená i vana s pšenicí, houpačka a tabule s křídami.

Dětský denNa závěr jsme pro účastníky předvedly s holkama takové skoro voltižní představení :) Holky si vymyslely vlastní sestavy na hudbu a trénovaly jsme to předtím jen 4x, takže veelmi oceňujeme, jak jsou šikovné a jak se jim to povedlo! Dětský denJiskra už po odpoledním vožení měla všeho plné zuby, takže odmítla spolupracovat (naklusávala když měla jít krokem - samozřejmě vždy v těch nejlepších chvílích, např. ve stoji... a odmítala vyrovnaně cválat).

Celý den se náramně vyvedl, všichni jsme si ho užili do syta, navzdory velmi malému počtu účastníků.
Veliké díky patří všem, kteří byli ochotní přijet nám pomoci!! :)

Více fotografií naleznete ZDE.

 

0 1 2 3 4 5 6 7 8
TOPlist