Vítáme Vás na stránkách věnovaných v prvé řadě našim čtyřnohým přátelům.

Jsme obyčejná malá rodinka, která se věnuje především koním a všemu, co k nim patří. Naším hlavním cílem je zabezpečit svoje kamarády tak, aby se měli co nejlépe. Snažíme se vytvořit pro ně ty nejpřirozenější podmínky, což se nám poměrně daří, i když je stále co vylepšovat. Neustále budujeme a pracujeme, nejen na praktické a funkční stránce areálu, ale také na estetické. Při práci s koňmi se zaměřujeme především na budování přátelství pomocí pozitivního posilování a závodně se věnujeme vytrvalostnímu ježdění. Krom koní se věnujeme také zahradničení v permakulturním duchu a celkovému  vývoji našeho "statečku". Se třemi malými dětmi. které jsou plnohodnotnou součástí našeho života, jde všechno pomaleji a náročněji, přesto se nám každý rok podaří něco vylepšit.

Koním se věnujeme od roku 1996 (začátky v klasickém jezdeckém oddíle), prvního vlastního koně jsme si do nájemní stáje pořídili v roce 2003 (legendární Mikeš) a v roce 2008 jsme začali budovat náš současný statek.

Stránky jsou zastaralé, nemáme kapacitu na jejich údržbu...   omlouváme se za neúplnou a nepřehlednou fotogalerii (v podstatě stoleté fotky z dob, kdy jsme měli koně v nájemních stájích).... Nejaktuálnější fotky prozatím najdete vložené v aktualitách (prolistujte si i z předchozích let) a především na Facebooku.

A protože kapacita stránek je poměrně malá a současně se většina internetového dění přesouvá na sociální sítě, budeme většinu fotoalb ukládat tam. Jsou dostupné pro všechny, tedy i pro návštěvníky bez registrace. Registrovaní mají navíc jen tu výhodu, že můžou zanechat komentář :) Tedy nemusíte se bát, že byste byli o něco ochuzení.
ZDE je odkaz na naši FB stránku, na které najdete i bez přihlášení všechny příspěvky a fotografie.

COPAK MÁME NOVÉHO?

16.12.2017

Jiskra říjen 2017Hledáme B-jezdce do 70 kg váhy, na klisnu WPBR 145 KVH, zkušeného, zodopovědného, trpělivého a ideálně plnoletého člověka, který má, čas chodit alespoň 2x - 3x týdně, ochotného pracovat s koněm i ze země (a také rozvíjet sám sebe) a navíc také vypomoct s malým poníkem (vzít ho s sebou na vyjížďku na laně, olonžovat, jít se s ním projít).
Závody BorotínMožnost účasti na vytrvalostních závodech, případně hobby parkur/drezura, pokud si na to koně připravíte.
Hledáme člověka se srdcem na správném místě, který bude kobylku milovat a nebude pro něj pouhým nástrojem k dosažení úspěchů.
Měsíční příspěvek dle dohody, pracovat nemusíte, vykydáme si sami (ale pomoc vítaná)

 

3.11.2017

Uvolnilo se nám jedno místo na ustájení, nezávazné návštěvy vítané :) Více o ustájení v naší nabídce.

25.10.2017

POZOR, POZOR. Z důvodu nízkého počtu přihlášených účastníků musíme bohužel sobotní seminář "Úvod do pozitivky" zrušit (28.10.). Velice nás to mrzí. Nové termíny budeme vypisovat po Novém roce.

26.9.2017

Říjnová vytrvalostní víkendovka je zrušená, pro nedostatek účastníků. Místo ní jsme ale na sobotu vypsali další seminář "Úvod do pozitivky". První dva kurzy se naplnily velmi rychle, takže pokud máte zájem, neváhejte se přihlásit co nejdříve. Můžete buď na email: lorez@statekurezku.cz nebo přes Facebook. Více informací najdete v kalendáři akcí.

UstájeníMáme poslední volné místo na ustájení. Pokud hledáte pro svého koníka individuální přístup, malé stádo (6 koní), kvalitní seno,  bezpečné prostředí a klid, a pro sebe "rodinné" zázemí s klubovnou, travnatou jízdárnou se skokovým materiálem a kruhovkou, pak neváhejte a kontaktujte nás.  Krásné terény pro vyjížďky zaručené. :)

 

Během srpna a září k našim 3 koníkům přibyli dva kamarádi, valášci Raut a Skip. Věříme, že se klukům i jejich majitelkám bude u nás líbit. :)

1.9.2017

Protože se v zářijovým kurzu nedostalo místo na všechny zájemce, rozhodli jsme se vypsat ještě jeden zářijový termín tak, aby měli účastníci šanci přihlásit se i na říjnové pokračování. Zveme Vás tedy ještě jednou na seznamovací kurz "Úvod do pozitivky", kde se dozvíte mnoho informací o metodě a o tom, na jakém principu to všechno funguje...
https://www.facebook.com/events/1622158327835916/

0 1 2 3 4 5 6 7 8
TOPlist